שיפוץ מרזבים

 
לא פעם שיש לנו רטיבות באחד מהחדרים או נזילה כלשהיא אנו נוטים לחפש ולבדוק מה מקור הבעיה ולפעמים גם שוגים באבחון שלנו והבעיה בכלל במרזבים לא תקינים.
גם אם ישנה רטיבות בגג אנו מיד חושבים שיש בעיה באיטום הגגות, אך בלא מעט מקרים גם פה הבעיה היא במרזבים.
לא משנה אם אתם נמצאים בבית פרטי, בבית דירות, מבנה תעשייתי או כל מבנה אחר. בכל מקום כזה עלולה להתרחש בעיה במרזבים אשר נגרמת מסיבות שונות.

הסיבות לתקלות במרזבים

  • זמן – עם השנים המרזבים נוטים להיסתם מסיבות שונות. מזג אוויר, גשמים רבים, הצטברות של נוזלים על גג הבניין עוד. מטרת המרזבים היא להניע את המים בתוך חלל סגור מגג הבניין ועד למערכת הביוב הנמצאת על הקרקע ובכך למנוע הצטברות של נוזלים ומים וכמובן לשמור על גג הבניין יבש.
  • סתימות – סתימות במרזב יכולות להיגרם גם במרזבים חדשים או בבניינים חדשים. הצטברות של עלים, לכלוך, בוץ ואפילו חפצים יכולים לגרום בקלות לסתימה במרזב.
  • מיקום – אם המרזב לא הוצב באזור שמתאים לו, הדבר עלול לגרום לתקלות. אם למשל יש שיפוע שמפריע למים לרדת למטה, או שהמרזב אינו ממוקם במקום נמוך מספיק בגג.
  • מרזב שהתעקם או נשבר יכול לגרום לבעיה.
ברגע שיש סתימה במרזב, או שהמרזב אינו מתפקד כראוי, המים יצטברו על הגג, או בתוך המרזב עצמו ובתוך כך הם יגרמו לרטיבות בגגות בבית, לחות גבוהה ועובש ואפילו לנזקים בתשתיות הבניין.
בדיקת מרזבים צריכה להיות דבר שגרתי שקורה אחת לשנה ומומלץ לבצע זאת לפני שהחורף מתקרב ועונת הגשמים החלה. מעקב שנתי אחרי המרזבים יזהה תקלות במידה ויש ובכך ימנעו מראש תקלות גדולות יותר, בעיות של רטיבות ולחות בבית, של נזילות ופגיעה בתשתיות.  בדיקה מראש חוסכת בעלויות מכיוון שתיקון נזקים שעלולים להיגרם בוודאי יעלו יותר מבדיקה שגרתית.
בדיקה של מרזבים מראש תחסוך סתימות שנגרמות מלכלוך כי ברגע שמזהים עלים שהצטברו, אדמה שהפכה לבוץ, פסולת וכד' שהצטברו במרזב, סילוקם ימנע סתימה ובלאגן  מיותר.
בכדי לתקן מרזבים מומלץ מאוד להזמין איש מקצוע מנוסה כי תיקון מרזבים דורשים מיומנות ומקצועיות, ציוד וכלים מתאימים ולא פעם צריך לטפס על גגות בשביל לבצע את העבודה כראוי.

סוגי מרזבים

מרבית המרזבים הקיימים כיום בבתים ובניינים הם מסוג צנרת גיבריט וצנרת PVC.
צנרת גיבריט – צנרת מסוג זה קיימת במבנים חדשים יחסית עוד בזמן יציקת הבטון הם מותקנים. לרוב מעבירים צינור בזמן יציקת העמוד התומך ומקבעים את הצינור ע"י צנרת מסוג זה.
צנרת PVC – גם כאן הצינור מותקן לפני יציקת הבטון. שיטת חיבור צנרת זו היא בצורת שקע ותקע עם כיוון זרימת המים בצינור.
כשלים שעלולים לצוץ עם הזמן הם בעקבות התקנה לא מקצועית של צנרת. אם ההלחמה או החורים שנקדחו או לא חוברו כראוי לצינור הדבר עלול לגרום לנזילות כאשר רק איש מקצוע יוכל לזהות נזילה זו ע"י מצלמה מיוחדת שנכנסת לפנים הצנרת.
אם קיים חשש כלשהו שמצביע על תקלה במרזבים אין לדחות את מועד התיקון. אי טיפול בבעיה בזמן רק תגרור בעיות נוספות ובכך גם עלויות התיקון יעלו.
גם אם אתם לא בטוחים שהבעיה קיימת במרזבים, רצוי תמיד להזמין מומחה שיאתר את מקור הבעיה. לפעמים אנחנו לא מבינים את חשיבות המרזבים, או לא מודעים לנזקים שנגרמים במהלך החורף או מלכלוך ונשירה של עלים מהעצים היישר אל הגג שלנו. איש מקצוע שיגיע למקום ויבדוק גם ימזער נזקים עתידיים וגם יתקן את התקלה.

קידום אתרים
קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק