מה זה אלומיניום?

האלומיניום או בעברית חמרן הוא מתכת קלה שסימונו הכימי הוא Al.
זוהי מתכת בצבע כסוף והיא המתכת השכיחה ביותר בטבע, היתרונות של האלומיניום הם בחסינות הטובה יחסית לקורוזיה, בעמידותו ובמשקלו הנמוך יחסית לפלדה. האלומיניום היא מתכת רכה יחסית מוליכת חשמל וחום ושאינה מגנטית.
על מנת להפוך את מתכת זו לשימושית הרבה יותר מהמצב ההתחלתי שלה בטבע עושים שילובים וסגסוגות מיוחדות על מנת לחזק ולגרום לה להיות עמידה יותר וקלה יותר, שילוב שמוכר לנו לרוב הוא אלומיניום עם מגנזיום, נחושת או סיליקון ועוד…..

כיצד מיוצר ומעובד האלומיניום?

ניתן לעבד אלומיניום במספר דרכים מקובלות כגון:
יציקתו לתבנית.
ריקוע של החומר ללוחות.
לרדד לניירות.
לייצר ממנו פרופילים בתהליך מיוחד שניקרא "שחילה".
על אף שהאלומיניום נצוף מאוד כדור הארץ מדובר מתכת שהיא יקרה יחסית למתכות האחרות שאנו מכירים ומשתמשים, והסיבה העיקרית לכך היא שתהליך העיבוד של המתכת משלבו ההתחלתי ועד לסוף התהליך הוא ארוך מאוד ודורש מכשור, כלים, אנרגיה וידע רב שמושקע על מנת לקבל תוצאה מצויינת.
ומאחר ותהליך העיבוד שלו ארוך ומצריך לא מעט משאבים מחירו לא זול.
מאחר ומחירו יקר וקיימת אפשרות של מחזור ושימוש חוזר בחומר אנשים רבים אוספים וממחזרים כל פיסת מתכת בין אם היא ישנה או חדשה ומבחינת המפעל המעבד את החומר, עלות ההתכה והעיבוד של חומר קיים זולה יותר מעיבוד חומר במצבו ההתחלתי.
ולכן תעשיית האלומיניום הינה תעשייה ירוקה שממחזרת באופן קבוע את כל החומר.


מה עושים מאלומיניום?

ישנם שימושים רבים באלומיניום והעיקרית מבניהם היא שימוש במתכת לייצור חלונות.
קיימים סוגים רבים של פרופילים אשר עושים בהם שימוש על פי צרכי הלקוח וכמובן הצרכים והממצאים בשטח.
את האלומיניום אפשר לצבוע בצבעי תנור מיוחדים ולהגיע לרמה גבוה ביותר ועמידה לאורך זמן.
חלונות אלומיניום חזקים מאוד ומחזיקים מעמד שנים רבות וכמובן לא מחלידים על אף התקנתם בקירות חיצוניים בהם הם חשופים לתנאי האקלים בחוץ.
חלונות אלומיניום עם תריסים חשמליים.
כיום עם התפתחות הטכנולוגיה ישנם שילובים רבים של חלונות עם תריסים מיוחדים, יפים ועמידים במיוחד. כיום ניתן להתקין על החלונות תריסים חשמליים מכל סוג שהוא על מנת לייפות את החלל וכמובן להפוך את פתיחת וסגירת החלונות לפשוטה ונוחה מאי פעם.
שימוש בפרופילים קליל או אלובין.
כדאי מאוד לעשות שימוש רק בפרופילים איכותיים של החברות המובילות בתחום על מנת לקבל חלונות יפים, עמידים ומיוחדים והכי חשוב שיחזיקו לאורך זמן, ישנם שני חברות מובילות בשוק האלומיניום שהם חברת קליל וחברת אלובין המשווקת את האלומיניום לגווניו.
לכן ידיים טובות משתמשת רק בפרופילים האיכותיים ביותר של החברות המובילות בתחום על מנת להעניק לכם את העבודה הטובה והמקצועית ביותר לשביעות רצונכם.קידום אתרים
קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק