התקנת סוככים מעוצבים לקראת הקיץ

הקיץ בא, ואתו כמובן גם השמש. אנשים רבים, כבעלי גינות או מרפסות, מחפשים פתרונות מעוצבים להצללה אשר יענו על דרישות האסתטיות והעיצוב מחדש, ומן הצד השני יהיו קלים לתפעול. שמשיות זה כבר פסה, ותליית בדי יוטה באופן ידני הוא לא הפתרון הכי "יפה" או נוח. בניגוד לפתרונות אלה והדומים להם, קיימים הסוככים המעוצבים, אשר מאפשרים לבוחרים בהם ליהנות מצל מחד ומאסתטיות מאידך.

סוככים: מה הם?

סוככים הם שם כללי הנובע מ"סכך", כלומר, דבר המכסה ויוצר צל. קיימים סוגים שונים של סוככים, אשר מותאמים לגודל ההצללה המבוקשת, גובה המרפסת או החצר וכמובן, הם באים בעיצובים שונים. מדוע צריך בכלל להתקין סוכך קבוע? ראשית, זה לא מזיק. אין הכוונה באמירה זו להמליץ על התקנת סוכך סתם, אלא הכוונה היא לומר שסוכך, גם בעונת החורף למשל, יכול לטמון בחובו כמה יתרונות: כאשר גרים בבניין מגורים או בדירה עם חצר צמודה לבית אחר, פעמים רבות אנחנו צריכים מעין מחיצה אשר תמנע משכנינו לצפות על החצר שלנו או המרפסת. שנית, הסוככים באים בעיצובים שונים ומגוונים ולכן מותאמים לכל צורך ומטרה.

כיצד לבחור סוכך?

אישית, אני תמיד בעד בחירה בפתרון הפרקטי ביותר ולכן מומלץ לחושב קודם כל על עניין הניקויון: איזה סוכך יהיה הכי קל לנקות? איזה סוכך יתפוס הכי פחות לכלוך, או ייראה עליו הכי פחות לכלוך וכדומה? שנית, קיים עניין ההתאמה האישית – עדיף לבחור בסוכך אשר יתאים לעיצוב הבית שלנו. אגב, זוכך הוא מוצר אשר נשמר בדרך כלל כמה שנים טובות, ולכן רצוי לבחור סוכך מעוצב לטווח הארוך.
שנית, מומלץ לדעת מראש מהי גודל החלקה אשר מעליה יישב הסוכך. מיותר לציין כי גודל החלקה ישפיע גם על סוג הסוכך שנבחר. אגב, קבלו טיפ עיצובי ופרקטי - לא כדאי לבחור בסוכך כהה מדי. אל תשכחו שסוככים נמצאים בשמש, עניין אשר משפיע על קליטת החום ובנוסף, בשמש כידוע צבעים כהים נוטים לדהות. לכן, מומלץ להתחשב בכך.

טיפים כלליים

התאימו את צבע הסוכך לצבעים שנמצאים "בחוץ", דהיינו, לרהיטי גן וכדומה. טיפ נוסף, בחרו בחברה בעלת מוניטין אשר באמת יכולה להמליץ לכם על פתרון ההצללה המותאם עבורכם ולא סתם תדחוף לכם משהו שאתם לא צריכים. לבסוף,  ברו מראש מה בדיוק צריך עבור אחזקה נאותה של הסוכך – עניין זה יחסוך לכם כסף וכאב ראש לטווח הארוך.

קידום אתרים
קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק